Mühendislerimizi arayın

Viessmann Vitodens 100-W
viessmann kombi vitodens 100

Viessmann

Vitodens 100-W Kombi

QR Code e.bursay.com.tr
Yüksek verimlilik ve sessiz çalışma sağlayan Viessmann Vitodens 100-W oldukça kompakt boyutlardadır. Farklı kW seçenekleri ile çeşitli mekanlarda kullanılabilir ve bakım, servis, montaj gibi uygulamaları oldukça kolay bir şekilde yapılabilir.

Temel Özellikler

Vitodens 100-W Özellikleri

 • Paslanmaz çelikten oluşan brülör sayesinde zararlı madde emisyonu düşüktür ve oldukça sessiz çalışmaktadır.
 • %17-100 modülasyon aralığına sahip olan Vitodens 100-w kombinin enerji tasarrufu yüksektir.
 • Dakikada maksimum 14 litre sıcak su üretme kapasitesine sahiptir.
 • Paslanmaz yapıdaki çelik plakalı eşanjör ve geliştirilmiş konfor fonksiyonu sayesinde sıcak suya anında sahip olarak sıcak su konforunun keyfini çıkarabilirsiniz.
 • Vitodens 100-w dijital göstergeye sahip dokunmatik kontrol paneli ile sabit bir sıcaklıkta veya dış hava kombinasyonlu işletme imkanı sunar.
 • Günlük ve haftalık olarak programlama yapılabilen Vitotrol 100 UTDB dijital oda termostatı ile oda sıcaklığına bağlı olarak ısın optimizasyonu sağlar.
 • Kompakt ve modüler yapısı sayesinde montajı, servisi ve bakımı oldukça kolaydır.
 • Vitodens 100-w kombinin tesisat bağlantılarının tamamı AquaBloc’a entegre edilmiştir ve cihazın alt kısmında toplanmıştır. Bu sayede yapı parçalarının tamamına rahatça ulaşılabilir.
 • Yapı parçalarının tamamı özel bir alet kullanılmasına gerek kalmadan, ön panelden sökülebilir. Böylece servis çalışmaları için etrafında mesafe bırakılmasına gerek kalmaz.
 • Dokunmatik LCD Ekran ve Yeni Nesil Özellikleriyle Vitodens 100-W

  %17-100 arası geniş modülasyon aralığı

  Dijital kontrol paneli

  bursay paket kurulumlar

  Oldukça kolay bakım, montaj ve servis imkanı

  Düşük ses seviyesi

  Vitodens 100-w gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı kombi, konforunuzu arttırmak için yeni nesil arka aydınlatmalı LCD dokunmatik ekrana sahiptir. Bu özelliği sayesinde karanlık ortamlarda bile ekranı kolayca okuyabilir ve rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

  Viessmann vitodens 100W ic parcalar

  Teknik Özellikler

  • Sessiz çalışma özelliği
  • Yoğun ve güçlü ısı transferi
  • Dijital göstergeli kontrol paneli
  • Montaj, bakım ve servisi oldukça kolaydır

  Viessmann Vitodens 100 Kombi Teknik Özellikler

  Vitodens 100W
  Isıtma Kapasitesi
  24 kW
  Sıcak Su Kapasitesi
  26 kW
  Verim
  93%
  Modülasyon Aralığı
  %17 – 100
  Enerji Verimlilik Sınıfı
  A+++
  Ağırlık
  36 kg
  Ölçüler
  350 x 400 x 700 mm
  Broşür
  İndir
  İndir
  İndir
  İndir
  Montaj Kılavuzu
  İndir
  İndir
  İndir
  İndir

  İlgili Ürünler

  Buderus

  airfel kombi premix

  ---- TL

  *Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

  Baymak

  baymak kombi brotje novadens extra premix

  ---- TL

  *Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

  Viessmann

  viessmann kombi vitodens 050

  ---- TL

  *Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

  Cosa

  Cosa Kontrol

  ---- TL

  *Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

  Viessmann Kombi Arıza Kodları

  Viessmann kombi arıza kodları, Vitodens 100 W cihazınızda yaşadığınız problemin ne olduğu ve problem karşısında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda oldukça aydınlatıcı olabilir. Bazı arıza kodlarında sizin müdehaleniz ile sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. Ancak teknisyenlik gerektiren bir kod ile karşılaştığınızda mutlaka size en yakın servis ile iletişime geçin.

  Vitodens 100 W Arıza Kodları Tanımı Çözümü
  0b Bu viessman kombi arıza kodu belirdiyse ısıtma debisinin suyu düşük diyebiliriz. Eşanjör hava yaptıysa veya su akış sensöründe arıza meydana geldiyse kombi bu arızayı verebilir. Servis tarafından müdehale gerektirmektedir.
  OC Şebeke geriliminin düşük yani daireye gelen voltajın düşük durumda olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda sizlere regülatör kullanımı önermekteyiz.
  10/18 Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık ya da kısa devre gibi durumlar olduğunda kombi ekranında bu arıza kodları belirmektedir. Servis tarafından müdehale gerektirmektedir.
  30/38 Kazan ısı sensöründe temassızlık ya da kısa devre olduğunda kombi bu hata viessman kombi arıza kodu vermektedir. Bu arızada kombiye müdehale etmemeniz gerekir çünkü sensörün değişmesi gerekmektedir.
  50/58 Kombinin kullanım suyu sensöründe ya temassızlığın ya da kısa devrenin meydana geldiğini belirten hata kodudur. Bu durumda kombiden sıcak su alamayabilirsiniz Servis tarafından müdehale gerektirmektedir.
  51/59 Kombinin çıkış sıcaklık ntc sinde ya temassızlığın ya da kısa devrenin oluştuğunu belirten hata kodudur. Servis tarafından müdehale gerektirmektedir.
  A9 Oda termostatı ile bağlantı kurulamadığının yani iletişime geçilemediğini belirten hata kodudur. Bu durumda kullanıcı olarak cihaza müdehale etmemeniz gerekir çünkü sensör değişimi gerekmektedir.
  E4 Cihaz ekranında beliren E4 arıza hatası besleme gerilimi sorunu anlamındadır. Bu durumda şebeke adaptöründe sorun var diyebiliriz. Kombi servisi ile görüşülmeli ve yardım alınmalıdır.
  E6 Kombinin kalorifer devresi su basıncının düşük olduğunu göstermektedir. Kombiye ihtiyacı olan suyu 1,5 bar değerinde su basarak sorunu çözebilir ve kombinin yeniden çalışmasını sağlayabilirsiniz.
  B5/E5/F0 Kombide dahili iç hatanın olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda cihaz resetlenmelidir. Resetten sonra cihaz da düzelme olmazsa hangi parçada sorun olduğu konusunda bilgi almak ve sorunun çözümü için servisi arayabilirsiniz.
  F2 Kombi ekranında bu arıza kodu belirdiyse cihaz fazla ısınma seviyesini geçmiş bu nedenle de kendini otomatik olarak kilitlemiş demektir. Bu durumda bir süre kadar cihazın çalışmasını bekleyin. Cihaz normale dönmez ve yine aynı uyarıyı vermeye devam ederse mutlaka size en yakın kombi servisini arayınız.
  F3 Brülörün çalıştığını ve alev sinyalinin olduğunu bildiren viessman kombi arıza kodu. Bu durumda cihazı birkaç kez resetlemeniz gerekebilir. Sorunun hala devam ederse kombi servisini aramanız gerekmektedir.
  F4 Kombinin ateşlemeyi başarılı bir şekilde yaptığını ancak alevi algılamaması sebebiyle yeniden söndüğünü belirten hata kodudur. Bu durumda cihaza birkaç kez reset atmalısınız. Cihaz düzelmezse iyonizasyonda, ateşleme elektrotlarında, gaz valfinde ya da kartta sorun var diyebiliriz. Bu gibi durumlarda cihaza müdehale etmeden kombi servisini aramalısınız.
  F5 Hava prosestatında sorun olduğunu belirten hata kodudur. Bu durumda hava akımında aksamalar olur. Sorunun çözmek için mutlaka kombi servisini aramanız gerekmektedir.
  F7 Su basınç sensöründe arıza meydana geldiğini belirten hata kodudur. Su basınç sensörü değişimi gerekebileceği için cihaza müdahale etmeden servisten yardım almalısınız.
  F8 Kombinin gaz valfinin kapanmayı geç yaptığını belirten hata kodudur. Kombi servisi ile görüşülmeli ve yardım alınmalıdır.
  F9 Brülörün devreye girmesi sırasında fan motorunun devrinin düşmesi ya da brülörün beklenen verimi sağlamaması durumlarda kombi bu arıza kodunu vermektedir. Böyle bir durumda sorunun çözümlenmesi için teknik servisten yardımı almanız gerekir.
  FA Fan motorunun sürekli çalıştığını durması gerekirken durmadığını belirten hata kodudur. Böyle bir durumda fanın rulmanları dağılmış ya da motorunda teknik bir sorun oluşmuş diyebiliriz. Bu durumda sorunun çözebilmek için cihaza müdehale etmeden teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.
  Fd Kombide elektronik kart sorunu olduğu anlamına gelen arıza kodudur. Elektronik kartla alakalı tamir ya da değişim işlemi gerekeceğinden kombi servisini arayarak yardım almalısınız.
  F2 Kombi içindeki tüm parçaların bağlı durumda olduğu elektronik kartta sorun olduğunda ya da elektronik kart devreye girmediğini kombi ekranında bu uyarı kodu belirmektedir. Bu durumda cihazın fişi takılı değilde diyebiliriz. Fişini kontrol edin. Fiş takılı ve hiçbir sorun yok ise elektronik kartta arıza meydana gelmiş olabilir. Bu durumda sorunun çözümlenmesi için cihaza müdehale etmeden teknik servis yardımı almanız gerekmektedir.
  ??

  Sıkça Sorulan Sorular

  Evet cihazımız ERP’lidir.
  Ürünümüzün tam yoğuşmalı ısıtma tekniğine sahiptir.
  Cihazın garanti süresi 24 ay’dır.
  Ürünümüzle gelen baca hermetik bacadır.