Mühendislerimizi arayın

Viessmann Vitodens 050-W
viessmann kombi vitodens 050

Viessmann

Vitodens 050-W Kombi

QR Code e.bursay.com.tr
Gaz yakıtı ile çalışan Viessmann Vitodens kompakt boyutlarda oldukça etkili bir cihazdır. Üç farklı kapasite seçenekleri ile farklı mekanlar için ideal cihazdır. Kontrol paneli ve bağlanabilen oda termostatı sayesinde oldukça kolay bir kullanım sağlar.

Temel Özellikler

Sessiz Çalışma ve Kompakt Ölçüler

Vitodens 050-w oldukça sessiz çalışan bir kombidir. Bu özelliği sayesinde çalıştığı ortamda size rahatsızlık vermez. Aynı zamanda sahip olduğu kompakt ölçüleriyle montaj açısından büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Yalnızca 707cm olan cihaz yüksekliğiyle kendi sınıfının ek kompakt cihazları arasında yer alır. Böylece balkon veya mutfağınızda fazla yer kaplamadan montajını imkanı sunmaktadır. Tüm kontrol panelleri ve servisin ulaşması gereken ekipmanları ön kapakta yer alan Vitodens 050-w tamir ve bakım işlemlerinde kolaylık sağlamaktadır.

Viessmann Vitodens Özellikleri

Tek tuşla kolay kullanım

Kaliteli paslanmaz çelik gövde

%108,4'e varan yüksek verim özelliği

Kompakt boyutlardadır

Vitodens 050W ic aksam tanitim

Teknik Özellikler

 • Kompakt boyutları ile yerden tasarruf sağlar.
 • Gaz yakıt ile çalışan tam yoğuşmalı bir kombidir.
 • 20,24 ve 33 kW olmak üzere farklı kapasite seçenekleri bulunur.
 • Yüksek verimi sayesinde enerji tasarrufu sağlar.
 • %25 ila 100 modülasyon aralığı
 • Yüksek verim için üretilmiş sirkülasyon pompası
 • Geniş aksesuar seçenekleri
 • Paslanmaz çelik silindirik brülör ve Inox-Radial ısıtma yüzeyi
 • Kolay kullanım sunan kontrol paneli
 • İstendiği taktirde zaman programlı oda termostatı kontrol paneline bağlanabilir.
 • Düşük ses seviyesi sayesinde yaşam alanlarındaki insanları rahatsız etmeden çalışabilir.

Viessmann Vitodens 050 Kombi Teknik Özellikler

Vitodens 050W 20kW
Vitodens 050W 24kW
Vitodens 050W 33kW
Isıtma Kapasitesi
20,0 kW
24,0 kW
33,0 kW
Sıcak Su Kapasitesi
29 kW
29,3 kW
35 kW
Verim
92%
93%
93%
Modülasyon Aralığı
%25-100
%25-100
%25-100
Enerji Verimliliği Sınıfı
A
A
A
Ağırlık
35 kg
35 kg
37 kg
Ölçüler
350 x 400 x 707 mm
350 x 400 x 707 mm
350 x 400 x 707 mm
Broşür
İndir
İndir
İndir
İndir
Montaj Kılavuzu
İndir
İndir
İndir
İndir

İlgili Ürünler

Buderus

liebe kombi on

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Baymak

baymak kombi idee premix

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Buderus

buderus tam yoğuşmalı kombi

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Cosa

Cosa Kontrol

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Viessmann Kombi Arıza Kodları

Viessmann kombi arıza kodları, Vitodens 050 W cihazınızda yaşadığınız problemin ne olduğu ve problem karşısında nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda oldukça aydınlatıcı olabilir. Bazı arıza kodlarında sizin müdehaleniz ile sorunu çözüme ulaştırabilirsiniz. Ancak teknisyenlik gerektiren bir kod ile karşılaştığınızda mutlaka size en yakın servis ile iletişime geçin.

Vitodens 050 W Arıza Kodları Tanımı Çözümü
F10 Sabit işletme dış hava sıcaklık sensöründe kısaB128:B142 devre meydana gelmiş olabilir.Dış hava sıcaklık sensörü ve kablosunu kontrol edebilirsiniz. Sensörde veya kabloda bir arıza göremezseniz mutlaka yetkili servis ile iletişime geçiniz.
F18 Dış hava sıcaklık sensöründe temassızlık olabilir.Sıcaklık sensörünü ve kablosunu kontrol edin Mutlaka yetkili servis ile iletişime geçin.
F30 Viessman kombi arıza kodu brülör blokajı ve kazan sıcaklık sensöründe kısa devre meydana gelmiş olabillir. Kazan sıcaklık sensörünü kontrol edin En yakın yetkili servis ile iletişime geçin.
F38 Brülör blokajında ve kazan sıcaklık sensöründe temassızlık olabilir. Kazan sıcaklık sensörünü kontrol edin Servis ile iletişime geçerek sorun ile ilgili destek isteyin.
F51 Kombi sıcak su hazırlayamıyor. Çıkış sıcaklık sensöründe kısa devre meydana gelmiş olabilir. Sensörü kontrol edebilirsiniz. Sorunun devam etmesi halinde mutlaka yetkili servis ile iletişime geçin.
FOA Brülör blokajı ve debi sensöründe kısa devre veya temassızlık oluşmuş olabilir. Bağlantıları ve kabloyu kontrol edin, gerekli görülürse sensörü değiştirin. Sorun çözülmezse yetkili servis ile iletişime geçin.
F59 Sıcak su hazırlanamıyor ve çıkış sıcaklık sensöründe temassızlık meydana gelmiş olabilir. Sensörü kontrol edin. Viessman kombi arıza kodu olduğunda yetkili servis ile iletişime geçin.
Fb0 Brülör blokajı ve baca gazı sıcaklık sensöründe kısa devre olabilir. Sensörü kontrol edin. Müdehale etmeden yetkili servis ile iletişime geçin.
Fb8 Brülör blokajı oluşmuş ve baca gazı sıcaklık sensöründe temassızlık olabilir. Sensörü kontrol edin. Cihaza müdehale etmeden servis ile iletişime geçin.
FF1 Brülör arızaya geçmiş ve maksimum baca gazı sıcaklığı aşılmıştır. Isıtma sisteminin doluluk durumunu kontrol edin. Sirkülasyon pompasını kontrol edin. Sistemin havasını alın. Arızanın devam etmesi halinde yetkili servise danışın.
F02 Emniyet termostatı atmıştır ve brülör arızaya geçmiştir. Isıtma sisteminin doluluk durumunu ve sirkülasyon pompasını kontrol edin. Gerekli olursa sistemin havasını alın. Emniyet termostatını ve bağlantı kablolarını kontrol edin ve kombiyi resetleyin. Bu işe yaramazsa yetkili servisi arayın.
F03 Brülör arızaya geçer ve brülör çalıştırılmadan önce alev sinyali mevcut. İyonizasyon elektrodunu ve bağlantı kablosunu kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Arıza devam ederse servis ile iletişime geçin
F04 Brülör arızaya geçmiş ve viessman kombi arıza kodu alev sinyali mevcut değil Ateşleme/iyonizasyon elektrodunu ve bağlantı kablosunu, gaz basıncını, kombine gaz regülatörünü, ateşlemeyi, ateşleme modülünü, yoğuşma suyu tahliyesini kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Arızanın devamı halinde yetkili servise danışın.
F06 Brülör çalışmaya başladığında havabasınç şalteri açılmadı veya ateşleme yüküne ulaşıldığında kapanmadığını gösterir. Baca gazı hava giriş sistemini, hava basınç şalterini, hava basınç şalteri hortumlarını ve bağlantı kablolarını kontrol edin. Kombiyi resetleyin. Arızanın devamı halinde yetkili servise başvurun.
06 Brülörün arızaya geçtiğini gösteren koddur. Isıtma sistemi basıncı çok düşük bu nedenle öncelikle ısıtma sisteminin doluluk durumunu kontrol edin. Gerekirse su ilave edin. Arıza devam ederse yetkili servise başvurun.
??

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünümüz tam yoğuşmalı ısıtma teknolojisine sahiptir.
Cihazın garanti süresi 24 ay’dır.
Ürünümüz yoğuşmalı hermetik bacaya sahiptir.
Evet cihazımız ERP’lidir.

Öne Çıkan Yazılar