Mühendislerimizi arayın

Kazan Fiyatları

Kazan Fiyatları

Kazan fiyatları konusunda araştırma yaparken öncelikle,  kazanlar ile kombilerin arasında farklar olduğunu ve maliyetlerinin de aynı olmayacağını anlamak gerekir. Bunun en önemli sebebi çalışma prensiplerinin ve kapasitelerinin çok farklı olmasıdır. Aynı zamanda kombiler tek başlarına sistemi çalıştırmakta yeterli olurken kazanlar birçok alt ekipmana ihtiyaç duymaktadır. Bu da fiyatı önemli ölçüde etkilemektedir.

 

“Kazan Fiyatları Nedir?” Sorusunun Bir Çok Değişkeni Vardır…

Buderus
Kazanlar

3 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Buderus-gb162

Buderus Kazanlar

Buderus-gb162

3 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Viessmann Kazanlar

2 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

viessmann vito

Viessmann Kazanlar

viessmann vito

3 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Remeha
Kazan

3 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

remeha-quinta-ace

Remeha Kazan

remeha-quinta-ace

3 yıl Garanti | LCD Ekran | Tam Yoğuşmalı

Sezona göre en çok sorulan hizmet veya ürün fiyatlarımızı aşağıda görebilirsiniz.

Müşterilerimiz kazan fiyatlarını araştırırken yalnızca markaların kazan fiyatlarını karşılaştırmaktadır. Ancak iş uygulamaya geldiğinde aldıkları kazan fiyatları 3 katı kadar artabilmektedir. Bu durumda da müşteriler kendilerini kandırılmış hissedebilmektedir. Tam da bu nedenle kazan fiyatlarından ziyade kazan dairesinin tamamen dönüşümünü yani yenilenmesi veya sıfırdan oluşturulması işlemlerinin araştırılması gerekir.

KAZAN FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

    Kazan fiyatları ve kazan  daire kurulum maliyetleri ne kadar çalışma gerektiğine, ihtiyaç duyulan ekipmanlara, ekipmanların mevcut durumuna, nerede yaşadığınıza      ve işlemin kaç gün süreceğine göre değişiklik göstermektedir. Bu ne ek olarak 3 adet kazan kurulum tipi vardır ve her biri için de fiyatlar değişiklik göstermektedir.

  • Boyler öncelikli kurulum; bu sistemin montajında kazan altı sirkülasyon pompası yerleştirilir. Bu sayede sistem önce boylerin sıcak su ihtiyacını karşılar, sonrasında mahalin ısıtılması işlemine başlatılır.
  • Isıtma öncelikli kurulum; bu sistemde ısıtmaya öncelik verilir. Boyler, sensörü direk olarak kazana bağlanarak ısıtmaya ihtiyacın olmadığı durumlarda boylerdeki suyun istenen seviyeye getirilmesi sağlanır.
  • Isıtma ve boylerin aynı anda çalıştığı kurulum; bu sistemde boylerin kendine ait pompası bulunmaktadır. Böylece ısıtma devam ederken kazan, kollektörleri boylerin sıcaklığına getirir ve ısıtma zonundaki 3 yollu karışım vanası devreye girerek sistemin aynı anda hem sıcak su üretmesi hem de ısıtmayı karşılaması sağlanır.

 

Kazan fiyatları yukarıda bahsettiğimiz kurulum tipine, kazan modeline, kazan bacasına ve kazan altında kullanılan sete göre değişiklik göstermektedir. Fiyatı en çok etkileyen faktör ise kazan alt setinde kullanılan sirkülasyon pompaları, hava ayırıcı, denge kabı, pislik tortu ayırıcı ve kollektörlerdir.

Bu aşamada kullanılan ürünler yerli marka olarak tercih edildiğinde fiyat uygun olabiliyorken yabancı markalar tercih edildiğinde 5 katına kadar çıkabilmektedir. Kazan dairesinin mantığını daha kolay gözünüzde canlandırabilmeniz için şöyle bir örnek verebiliriz. Bir araba düşünelim ve arabanın motorunun da kazan olduğunu farz edelim. Bu anlamda tekerlekleri pompalar, benzin filtresi pislik tutucular, elektronik sistemi de kazan otomasyonu olarak düşünülebilir.

KAZAN DÖNÜŞÜMÜ NEDİR?

Tüm kazan değişimleri aynı değildir. Kazanınız çalışmıyorsa veya farklı birçok arızaya neden oluyorsa değişimin kaçınılmaz olduğu sinyallerini veriyor demektir. Ancak, kazan fiyatları araştırması sırasında kazanınızı değiştirmeniz gerekip gerekmediğine karar vermenize yardımcı olabilecek dikkate alınması gereken başka şeyler vardır.

 • Maddiolarak, kazanı tamir ettirmek için para ödemektense, yeni bir kazan almak çok daha mantıklıdır. 
 • Kazanınız biraz çalışıyor. Kazan fiyatları araştırması yaparken bilmeniz gerekenler arasında yeni nesil kazanların ortalama 10-15 yıllık bir ömrü olduğudur. Ancak eğer kazanınız 8 yıldan daha uzun bir süre önce kuruluysa, bir miktar verimini kaybetmiş olabilir ve bozulmadan önce değiştirmek en iyisi olabilir.
 • Kapladığı yer. Bazı kazanlar evin rahatsız edici kısımlarına yerleştirilir ve bir kazanın taşınması şaşırtıcı derecede pahalı olabilir. Bazen kazanınızı daha enerji verimli bir modele yükseltmek ve istediğiniz yere koymak çok daha az zahmetlidir. 
 • Boyut önemlidirve kombiniz tüm radyatörlerinizi ısıtmak için yeterince sıcak su üretmiyorsa ve küvette rahatlatıcı bir ıslanmanın keyfini çıkarmanız için, daha yüksek çıkışlı bir kazana ve / veya bir boylere ihtiyacınız olacaktır. 
 • Eski kazanınızın düşük bir enerji verimliliği derecesine sahip olması muhtemeldir ve size çalıştırması gerekenden çok daha pahalıya mal olacaktır.
 • Tehlike! – Kazanınız yaşlandıkça, gaz kaçağı veya karbonmonoksite maruz kalma riski artar. Yeni kazanların bile her yıl bir Gaz firması mühendisi tarafından bakımı ve servisi yapılması gerektiğini unutmayın. 

BUDERUS KAZAN FİYATLARI

Buderus kazanları yer tipi kazanlar ve duvar tipi kazanlar olarak ikiye ayrılmaktadır. Buderus yer tipi kazanlar genellikle tek olarak kullanılır. Duvar tipi kazanlar ise kaskad olarak da çalışabilmektedir. Kazan dairesinin cihazlar için uygun olduğu durumlarda ve yüksek tüketimlerde kazan fiyatları dikkate alındığında yer tipi kazanlar tercih edilebilir.

Buderus yoğuşmalı yer tipi kazanları sayesinde bina içi konforlu çözümler sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda eski yer tipi kazanlar ile karşılaştırıldıklarında çok daha hafif olan kompakt yapısı, montajdan bakıma kadar her konuda kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Buderus kazan fiyatları ile alakalı güvenli fiyat politikamız ve uzman ekibimiz kısa sürede kurulum işleminizi tamamlamaktadır. Artık eski ve sizi uğraştıran bir kazan sistemine gerek yok. Buderus yer ve duvar tipi kazanlar sayesinde hem yerden hem de yakıt tüketiminden tasarruf sağlarsınız.

VİESSMANN KAZAN FİYATLARI

Yoğuşmalı Viessmann kazanların teknolojisinde sadece gazın yakılması ile oluşan ısıdan değil atık gazların bünyesinde bulunan sıcak su buharının sağladığı enerjiden de faydalanılır. Bu sayede kazanların bacalarında bulunan sıvı da neredeyse tamamen geri kazandırılabilir. Böylece kazan fiyatları araştırması sırasında fiyatına göre kendini sağladığı tasarrufla geri ödemektedir.

REMEHA KAZAN FİYATLARI

Yüksek modülasyon aralıklarına sahip olan Remeha kazanlar sayesinde konforunuzun yanında tasarruf sağlamanız da mümkün. Remeha marka kazan fiyatları, uygulamanın yapılacağı alanın büyüklüğüne göre seçildiğinden kazan kapasitesine göre değişiklik göstermektedir.

Remeha duvar tipi kazanları diğer markalara göre oldukça önemli bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde 60 adet duvar tipi kazanı kaskad olarak çalıştırabilirsiniz. Kazanların bağlantı işlemi ise Rescon kontrol paneli sayesinde gerçekleştirilir.

Rescon kontrol panelinin ara yüzü tamamen son kullanıcı düşünülerek tasarlanmıştır. Bu sayede de kullanımı son derece kolaydır. Aynı zamanda Remeha markası, kazan fiyatları göz önünde bulundurulduğunda sağladığı tasarruf sayesinde kendisini kısa sürede geri ödeyen mantıklı bir üründür. Anında müdahale edilebilen özelliği sayesinde bakımı ve tamiri kolay olduğundan güven ve rahatlıkla kullanabilirsiniz.

KAZAN MONTAJ MALİYETLERİ

Kazan fiyatları ve kurulum maliyeti, kazanı takmak için mühendisin yapması gereken iş miktarına bağlı olarak da değişecektir. Montajcının boru tesisatını değiştirmesi veya kazanın yerini değiştirmesi gerekiyorsa, bu işlem toplam kurulum maliyetine eklenecektir

Sadece ısı veya yerçekimi beslemeli veya normal kazanlar, genellikle bir havalandırma dolabında bulunan bir sıcak su silindiri ve ayrıca tipik olarak çatı katında bulunan bir soğuk su besleme tankı gerektirir. İki tank, daha büyük evler için oldukları anlamına gelir. Ürettikleri sıcak su bir silindirde depolandığından, aynı anda birçok musluğa büyük miktarda sıcak su sağlayabilir.

Büyük bir aileniz ve birden fazla banyonuz varsa idealdir. Eski bir yoğuşmasız kazanı modern yoğuşmalı kazanıyla değiştiriyorsanız yeni boru tesisatı gerekli olabilir. Bu işlem de doğal olarak kazan fiyatları maliyetine ilave edilecektir.

Peki bu kadar değişken var iken kazan modellerini ve ekipmanları neye göre seçeceksiniz?

Kazan dairelerinde doğalgaz tüketimi ve elektrik giderleri dikkate pek alınmadığından genel olarak görünmez giderlerdir. Bu nedenle faturayı gördüğünüzde doğalgazın veya elektriğin pahalı olduğunu düşünebilirsiniz. Peki kazan daireniz daha az doğalgaz ve elektrik tüketecek şekilde düzenlenirse ne olur? 

Bu anlamada karar vermeniz gereken kazan fiyatları yanında, kazan dairesinin tamamen kaliteli ürünler ile kurularak uzun vadede elektrik ve doğalgazdan tasarruf etmenizi sağlamasıdır. Aynı zamanda doğru bir sistem sayesinde kazan dairesi için ödediğinizi parayı geri kazanabilirsiniz.