Mühendislerimizi arayın

Baymak Novadens Extra Premix
baymak kombi brotje novadens extra premix

Baymak

Novadens Extra Premix Kombi

QR Code e.bursay.com.tr
Baymak Novadens Extra Premix kombi, dış tasarımı ve sade görünümü ile ev ve ofis alanlarının dekorasyon etkisini bozmayacak bir tasarımla yapılmıştır.

Temel Özellikler

Kullanım Suyu Avantajı

Yüksek su akımı ve kullanım suyunu en seri şekilde ısıtma avantajına sahip olması ile yüksek konforlu sıcak su kullanım deneyimi sağlar. Tercih edilen her zamanda en seri sıcak su akımı ile ihtiyacınızı yüksek konforda karşılar. Günün her anında su akımında düşme sıkıntısı yaşamadan, ideal ısıda kullanım suyundan yararlanma imkânı sunar.

Entegre oda termostatı

Yüksek tasarruflu yanma teknolojisi

Yüksek sıcak su debisi

%109,1 yüksek verim oranı

Teknik Özellikler

  • Düşük Tüketim ile Tam Verim
    Mekânsal ısıtmada A sınıfı, su ısıtmada ise B sınıfı özelliğindedir. Ortamın ısıtmasında tam kapasite çalışırsa %91 oranında, su ısıtmasında tam kapasite çalışırsa %69 oranında verimlilik sağlar.
  • Geniş Tank Kapasitesi
    Genleşme tankı 10 Lt. kapasitede olarak belirlenen Baymak Novadens Extra Premix, ideal ve güvenli bir kullanım deneyimi sunar. Genleşme tankı kapasitesinin fazla olması, kombinin içerisindeki su miktarının fazla olması anlamına gelir. Bu da stokta sıcak su olmasını sağlayarak ani elektrik kesintilerinde zor durumda kalmanıza engel olur.
  • Düşük Ayarda Kullanmaya Yardımcı Isı Değeri
    Baymak kombi, en düşük ayarda çalıştırıldığında 20 derece petek sıcaklığına sahiptir. Su ısısı en düşük ayarda çalıştırıldığında ise 30 derece olacaktır. Petek sıcaklığı en yüksek ayarda 80 derece, su sıcaklığı 65 derece civarına kadar çıkabilmektedir. Maksimum 49 dB ses çıkaran Baymak Novadens Ekstra Premix kombi, evde yaşayan sakinleri rahatsız etmeden çalışma özelliği bulundurur.

Extra Premix Teknik Özellikler

NOVADENS EXTRA 24 Fi
NOVADENS EXTRA 28 Fi
NOVADENS EXTRA 33 Fi
NOVADENS EXTRA 45 Fi
Isıtma Kapasitesi
23,7 kW
28,4 kW
32,4 kW
45 kW
Sıcak Su Verimliliği
85,4 %
84,2 %
69,0 %
81,44 %
Verim
91%
91%
91%
93%
Genleşme Tankı
8 litre
8 litre
10 litre
12 litre
Enerji Verimlilik Sınıfı
A
A
A
A
Ağırlık
35 kg
36 kg
37 kg
38 kg
Ölçüler
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
Broşür
İndir
İndir
İndir
İndir
Montaj Kılavuzu
İndir
İndir
İndir
İndir

İlgili Ürünler

Buderus

liebe kombi on

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Buderus

airfel kombi premix

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Baymak

baymak kombi brotje novadens extra premix

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Cosa

Cosa Kontrol

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Baymak Novadens Extra Premix Arıza Kodları

Baymak Novadens Extra kombiniz bazen arıza durumuna geçerek çalışmayabilir. Arıza durumları kimi zaman sizi müdahalenizle düzeltilebilecek kadar basit olabilir. Ancak bazı arızaların giderilmesi için servise de başvurmanız gerekebilir. Aşağıda yer alan arıza kodlarını inceleyerek nasıl bir yol izlemeniz gerektiği hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Arıza Kodu Tanımı Çözümü
E1 Alev arızası Bu arıza durumunda kombinize gaz geldiğinden emin olmalısınız. Gaz geldiğinden emin olduktan sonra kombinizi resetlemeyi deneyin. Resetleme işlemini birkaç kez gerçekleştirebilirsiniz. Sorun düzelmiyorsa kombinizin ana kartı, iyonizasyon elektrodu veya gaz valfi arızalanmış olabilir. Servisten destek alarak sorunun çözümünü sağlayabilirsiniz.
E4 Kullanım suyu sensörü arızası Kombinizin sıcak su sensöründe arıza olduğu anlamına gelir. Ancak sorun sadece sıcak su sensöründen kaynaklanmıyor olabilir. Bağlantı kablolarında kısa devre veya kopma da gerçekleşmiş olabilir. Bu durumda servis ekipleri yerinde tespit yaparak sorunu gidermelidir.
E12 Resetleme arızası Baymak kombinizin resetleme düğmesinin arızalandığı anlamına gelir. Resetleme düğmesine basmayı deneyin. Düğme yine de resetleme yapmıyorsa cihazınızı şalterden kapatarak birkaç saniye sonra yeniden açın. sorununuz bu şekilde çözümlenecektir.
E23 Dış hava sensörü arızası Kombiniz bu arızayı veriyorsa yapabileceğiniz bir işlem yoktur. Mutlaka servisi arayarak destek talep etmeniz gerekir.
E20 Kalorifer sensörü arızası Kalorifer NTC sisteminde yani merkezi ısıtma sensöründe arıza olduğu anlamına gelmektedir. Parça değişim gerektirebildiğinden mutlaka servisiniz ile iletişime geçmelisiniz.
E28 Baca sensörü arızası Bu arıza kodu yalnızca bacalı kombilerde ortaya çıkar. Sensörün görevini yapmadığını belirten bu arıza kodunun ekranda belirmesi durumunda servis müdahalesine ihtiyaç vardır. Bu nedenle cihaza müdahale etmeden servis ile iletişime geçmelisiniz.
E50 Kullanım suyu sensörü arızası Kombinizin sensör arızası durumunda sıcak su alamazsınız. Bu arızanın sebebi yalnızca sensörden değil sensör kablolarından veya borularından da kaynaklanıyor olabilir. Net tespitin yapılabilmesi ve arızanın giderilmesi için servisten destek almalısınız.
E60 Oda termostatı arızası Oda termostatınızın bağlı olduğu sensörde arıza olduğu anlamına gelir. Bu durumda termostatınızı değiştirmeniz gerekebilir. Ancak net arıza nedeni için uzman servisin yerinde tespit yaparak sorunu gidermesi gerekir.
E62 Anakart yazılımı arızalı Kombinizin anakart yazılımının arızalı olduğu anlamına gelir. Bu arıza durumunda kombinize müdahale etmeden servisten destek almanız gerekmektedir.
E119 Düşük su basıncı arızası Genellikle eski model Novadens Extra modellerinde görünen bir arızadır. Basıncın düştüğü anlamına gelmektedir. Kombinin altında bulunan vana ile su basıncını 1.5 oluncaya kadar arttırarak sorunu çözebilirsiniz.
??

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünümüzün baca uzunluğu 90 cm’dir.
Ekstra modellerinde ön panel taşınabilmektedir. Bu sayede paneli oda termostatı olarak kullanılabilmektedir.
Evet cihazımız ERP’lidir. A sınıfı yüksek enerji tasarrufuna sahiptir.
Ürünümüz tam yoğuşmalı bir üründür.