Mühendislerimizi arayın

Kombi Bakımının Önemi ve Faydaları
Kombi Bakımının Önemi ve Faydaları

Kombi Bakımının Önemi ve Faydaları

Kombiler, yaşam alanlarımızın konforu için olmazsa olmaz teknolojik ısıtma cihazlarından biridir. Kombisiz yaşam düşünülemez desek hiç abartmış olmayız. Fakat Kombiler kadar kombi bakımının önemi de oldukça ciddi bir meseledir.
kombi bakımının önemi ve faydaları

Kombi Bakımı Hakkında Uygulanması Gerekenler

 • Kullandığınız kombinizin bakımlarını cihazın bakım periyotlarına göre eksiksiz şekilde yaptırmak önemlidir.
 • Kombi bakımı uygulaması cihaz performansını arttıracak ve daha konforlu şekilde çalışacaktır.
 • Bakım yaptırmak performans arttırmanın yanında gereksiz enerji kullanımından kaçınarak size tasarruf sağlayacaktır.
 • Kombi bakımı kış aylarınızı konforlu geçirmek için oldukça önemli bir meseledir.
 • Sorunsuz bir kış için yılda en az bir kere kombi bakımı yaptırmalısınız.
 • Kombi bakımı, meydana gelebilecek büyük problemlerin önüne geçmektedir.
 • Bu işlemi mutlaka yetkili servislere yaptırmanız gerekir.
 • Kombi bakımı yaptırarak enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir ?

Kombiler yaşam alanlarımızın vazgeçilmez cihazlarındandır. Kombiler sayesinde evimizde ve diğer yaşam alanlarında sıcak su ihtiyacımız karşılanırken diğer bir yandan da ısı konforumuz sağlanmaktadır.

Özellikle kış aylarına gelindiğinde kombi bakımının önemi artmaktadır. Kombilerin uzun ömürlü olması sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir. Bu yüzden kombi bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırırsanız kombilerinizin kullanım ömrü artacaktır. Kış aylarında herhangi bir ısı problemi ile karşılaşmamak için kombi bakımı yaptırılmalıdır.

kombi ve tesisat temizleme

Sonbahar mevsimi gelip çattığında kombi bakımı için gerekli personellerle görüşebilirsiniz. Çünkü kombi bakımının önemi kış aylarında meydana gelen kısa veya uzun süreli arızalarda anlaşılmaktadır. Beklenmedik arızalar, yaşam alanlarınızın ısı ve konforunda krizlere yol açabilir. Bu nedenle bu tarz durumlarda pişmanlık yaşamamak adına kombilerinizi kış ayı gelmeden bakıma almalısınız.

Kombi bakımı için mutlaka uzman personellerden ve markanın servis hizmetlerinden yardım almalısınız. Kombi bakımı kolay ve uğraşılabilir gibi görünse de yaşanan arızanın ciddi bir problemi olabilir.

Kombiler hassas ısıtma cihazları olduğu için hatalı bir müdahalede geri dönüşü olmayan sonuçlar doğabilir. Bu yüzden arıza durumlarında bireysel müdahale yerine uzmanların yorum ve hizmetleri dikkate alınmalıdır.

Kombi Yıllık Bakımı Yapılmazsa Ne Olur ?

Her cihazda olduğu gibi kombilerin de bakıma ihtiyacı vardır. Kombi bakımının önemi hakkında bahsederken en çok merak edilen sorulardan biri kombi yıllık bakımın yapılmazsa ne olacağıdır.

İster teknolojik olsun ister olmasın bakımı yapılmayan her şey eskir, işlevini kaybeder ve kullanım ömrü azalır. Kombinin çalışan parçaları da zaman geçtikçe yıpranır. Kombi gibi cihazların problemsiz çalışması ve parçaların zarar görmemesi için düzenli bir şekilde periyodik bakımların yapılması gerekir.

Her şeyden önce Kombi bakımının önemi üzerine konuşulması gerekenlerden biri de maddi hasarların önüne geçmesidir. Eğer düzenli bir kombi bakımı yaptırmazsanız kombinizde fark etmediğiniz küçük hasarlar zaman geçtikçe büyüyecektir. Büyük hasarlar hem evinizin ısı konforunu etkileyecek hem de maddi külfete sebep olacaktır. Bu gibi durumlarda en ekonomik olanı belirli zamanlarda kombi bakımı yaptırmaktır.

Aynı zamanda kombi bakımının yapılmaması sistemin yavaşlamasını sağlıyacağı için daha fazla elektrik ve doğalgaz tüketimi anlamına gelecektir.

Bakımsız Kombide Yaşanılan Problemler

Kombi bakımının önemi bakımsız bir kombi ile karşılaşıldığında daha iyi anlaşılmaktadır. Kombi bakımı yapılmazsa zamanla kombinizde arızalar yaşanacaktır. Meydana gelen bu arızalar kombinizin ömrünü kısaltır.

Kombi bakımı yapılmazsa karşılaşılabilecek bazı temel sorunlar vardır. Bakımı yapılmayan bir kombide görülebilecek ilk arıza verimsiz çalışmasıdır.Verimsiz çalışan bir kombi her zaman daha fazla enerji harcar ve bu şekilde evinize gelen faturalarınızda ekonomik zarara sebep olur.

kombi anakart kontrolü

Kombi bakımının önemi hakkında bahsederken odaklanılan ana problemlerden biri maddi zarardır. Kombinizde bulunan arıza bakımı yapılmadığında daha büyük arızalara dönüşecektir.Dolayısı ile Büyük arızaların maliyetleri de bir o kadar yüksek olmaktadır. Günümüzün ekonomik şartlarınıda göz önünde bulundurduğumuzda parça maliyetleri ciddi derecede yükseldi ve fiyatlar artmaya devam ediyor.

Kombinize bakım yapmadığınız sürece ileride daha büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kombilere uzun süre bakım yapılmadığında hayati tehlikelere sebep olacak arızalar meydana gelebilir.

Kombi bakımının önemi saymakla bitmez fakat kısaca toparlayacak olursak; sıcak su, ısı konforu, tasarruflu doğalgaz faturası, sorunsuz bir kış mevsimi için kombi bakımı büyük öneme sahiptir.

Kombi Bakımı Sırasında Yapılması Gerekenler

Her türlü yaşam alanı için kombi bakımının önemli olduğunu söylemiştik. Peki kombi bakımı nasıl yapılmalıdır ve kombi bakımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? Kombi bakımının önemi konusundan sonra ağırlık verilmesi gereken bazı meseleler vardır. Bunlardan ilki; kombi bakımı sırasında dikkat edilmesi gereken ciddi noktalardır.

Kombi Bakiminda Neler Yapilir

Öncelikle tek başınıza kombi bakımını yapmaya kalkışmamanız gerekir.Çünkü kombi bakımını yapacak olan kişi mutlaka alanında yetkili kişiler olmalıdır. Alanında yetkili olmayan kişilerin bakım yaparken atacağı yanlış bir adım geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir.

Uzman kişiler için kombi markanızın yetkili servislerine ulaşabilirsiniz.  Kombi bakımı sırasında uzman kişi kullanıcıyı mutlaka bilgilendirmelidir. Bakım gerçekleşmeden önce kombi kullanıcısı radyatörlerin ısı verimliliğini ve sıcak suyu kontrol etmelidir.

Ne Zaman Yapılır ?

Kombi bakımının önemi üzerinde bahsederken merak edilen bir diğer soru da kombi bakımları ne zaman yapılır? Kombi bakımı hangi sıklıkta yapılmalıdır gibi soruların cevabına gelin birlikte bakalım.

Öncelikle kombinizin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak için kazanı yılda en az bir kez olmak üzere düzenli bakıma almanız gerekir.Çünkü Kombiye bakım yapılmazsa kazanda sızıntı, tortu birikmesi ve korozyon gibi problemler oluşabilir. Kazanda oluşan korozyon ısı iletiminin azalmasına ve enerji verimliliğinin düşmesine neden olur. Bu yüzden kazanın bakımlı olması ısının yaşam alanlarınıza sorunsuz aktarımı için oldukça önemlidir.

Yılda en az bir kere kombi bakımı yapmanız gerektiğini belirtmiştik. Fakat bu bakım yılın hangi zamanında yapılmalıdır? Kombiler dört mevsim kullanılan ısı teknolojisi olsa da en çok kış aylarında ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden kombinin önemi kış aylarında artar. Kış ayını sorunsuz bir şekilde geçirmek ve herhangi bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız sonbahar gelir gelmez kombilerinizi bakıma alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Önemi ve Yapmanın Avantajları

Kombi bakımının önemi konusunu daha iyi kavramak için kombi bakımının avantajlarına bir göz atmamız gerekir. Kombilerin uzun ömürlü ve verimli çalışması için her yıl kış mevsimi gelmeden önce temizlenmelidir.

kombi bakımı parçaların ömrünü uzatır

Kombi bakımını her yıl düzenli bir şekilde yaptırdığınızda uzun vadede fatura konusunda tasarruf sağlamış olursunuz. Faturalar konusunda ekonomik olarak rahatlamak ya da gereksiz yere fazla maliyetli bir ödeme yapmak istemiyorsanız mutlaka kombi bakımı yaptırmalısınız.

Kombiler bir evin hem ısı hem sıcak su ihtiyacını karşılayan harika bir ısıtma teknolojisidir. Özellikle soğuk havaların geldiği kış aylarında ısı ihtiyacımız diğer mevsimlere göre daha da artmaktadır. Eminiz ki kimse soğuk kış aylarında ısı konforunu bozacak bir problemle karşılaşmak istemez. Ultra konforlu bir kış ayı için yapmanız gereken ilk şey kombi bakımıdır.

Kombiler yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. Sıcacık ortamların kalbidir. Bu yüzden Kombi bakımının önemi bahsetmekle bitmez.

Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar ?

Kombi bakımının önemi nedir diye bahsedip kombi bakım ücreti hakkında bilgi vermemek olmaz. En çok merak edilen sorulardan bir diğeri de kombi bakım ücreti ne kadar?

Kombi bakım ücreti için sabit bir fiyat vermek pek doğru değildir. Kombi bakım ücretinin birçok farklı değişkeni vardır. Her kombi markası aynı zamanda kullanıcılarına servis hizmeti vermektedir. Dolayısı ile kombi bakımı ücretinin ilk değişkeni markalardır. Her markanın bakım ücreti farklı olabilir.

Kombi bakım ücretinin değişken olmasının bir diğer sebebi de bakımda kullanılan sarf malzemelerin fiyat artışıdır. Kombi bakım ücretleri 2022 fiyatlarını ortalama olarak söylemek gerekir ise minimum 200TL den başlıyor ve 750 TL ‘ye kadar çıkmaktadır. Peki fiyat aralığı bu kadar açık iken nasıl karar vericeksiniz ?

İyi bir kombi bakımı minimum 2 ile 4 saat arası sürmektedir, bu da yarım gün anlamına geldiği için bir firma için minimum 500 TL maliyet demektir. Bu yüzden bakım yaptırırken izlemeli ve yaptırdığınız için kalitesini sorgulamalısınız. Hiç bir firma değerli vaktini ucuza satmaz. Kombi fiyatları bu kadar yüksekmiş iken ucuz işçilikten kesinlikle uzak durun.

 • Kombi bakımı kış aylarınızı konforlu geçirmek için oldukça önemli bir meseledir.
 • Sorunsuz bir kış için yılda en az bir kere kombi bakımı yaptırmalısınız.
 • Kombi bakımı, meydana gelebilecek büyük problemlerin önüne geçmektedir.
 • Bu işlemi mutlaka yetkili servislere yaptırmanız gerekir.
 • Kombi bakımı yaptırarak enerji tasarrufu sağlamış olursunuz.

Kombi Bakımı Neden Önemlidir ?

Kombiler yaşam alanlarımızın vazgeçilmez cihazlarındandır. Kombiler sayesinde evimizde ve diğer yaşam alanlarında sıcak su ihtiyacımız karşılanırken diğer bir yandan da ısı konforumuz sağlanmaktadır.

Özellikle kış aylarına gelindiğinde kombi bakımının önemi artmaktadır. Kombilerin uzun ömürlü olması sizi yarı yolda bırakmayacağı anlamına gelir. Bu yüzden kombi bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırırsanız kombilerinizin kullanım ömrü artacaktır. Kış aylarında herhangi bir ısı problemi ile karşılaşmamak için kombi bakımı yaptırılmalıdır.

kombi ve tesisat temizleme

Sonbahar mevsimi gelip çattığında kombi bakımı için gerekli personellerle görüşebilirsiniz. Çünkü kombi bakımının önemi kış aylarında meydana gelen kısa veya uzun süreli arızalarda anlaşılmaktadır. Beklenmedik arızalar, yaşam alanlarınızın ısı ve konforunda krizlere yol açabilir. Bu nedenle bu tarz durumlarda pişmanlık yaşamamak adına kombilerinizi kış ayı gelmeden bakıma almalısınız.

Kombi bakımı için mutlaka uzman personellerden ve markanın servis hizmetlerinden yardım almalısınız. Kombi bakımı kolay ve uğraşılabilir gibi görünse de yaşanan arızanın ciddi bir problemi olabilir.

Kombiler hassas ısıtma cihazları olduğu için hatalı bir müdahalede geri dönüşü olmayan sonuçlar doğabilir. Bu yüzden arıza durumlarında bireysel müdahale yerine uzmanların yorum ve hizmetleri dikkate alınmalıdır.

Kombi Yıllık Bakımı Yapılmazsa Ne Olur ?

Her cihazda olduğu gibi kombilerin de bakıma ihtiyacı vardır. Kombi bakımının önemi hakkında bahsederken en çok merak edilen sorulardan biri kombi yıllık bakımın yapılmazsa ne olacağıdır.

İster teknolojik olsun ister olmasın bakımı yapılmayan her şey eskir, işlevini kaybeder ve kullanım ömrü azalır. Kombinin çalışan parçaları da zaman geçtikçe yıpranır. Kombi gibi cihazların problemsiz çalışması ve parçaların zarar görmemesi için düzenli bir şekilde periyodik bakımların yapılması gerekir.

Her şeyden önce Kombi bakımının önemi üzerine konuşulması gerekenlerden biri de maddi hasarların önüne geçmesidir. Eğer düzenli bir kombi bakımı yaptırmazsanız kombinizde fark etmediğiniz küçük hasarlar zaman geçtikçe büyüyecektir. Büyük hasarlar hem evinizin ısı konforunu etkileyecek hem de maddi külfete sebep olacaktır. Bu gibi durumlarda en ekonomik olanı belirli zamanlarda kombi bakımı yaptırmaktır.

Aynı zamanda kombi bakımının yapılmaması sistemin yavaşlamasını sağlıyacağı için daha fazla elektrik ve doğalgaz tüketimi anlamına gelecektir.

Bakımsız Kombide Yaşanılan Problemler

Kombi bakımının önemi bakımsız bir kombi ile karşılaşıldığında daha iyi anlaşılmaktadır. Kombi bakımı yapılmazsa zamanla kombinizde arızalar yaşanacaktır. Meydana gelen bu arızalar kombinizin ömrünü kısaltır.

Kombi bakımı yapılmazsa karşılaşılabilecek bazı temel sorunlar vardır. Bakımı yapılmayan bir kombide görülebilecek ilk arıza verimsiz çalışmasıdır.Verimsiz çalışan bir kombi her zaman daha fazla enerji harcar ve bu şekilde evinize gelen faturalarınızda ekonomik zarara sebep olur.

kombi anakart kontrolü

Kombi bakımının önemi hakkında bahsederken odaklanılan ana problemlerden biri maddi zarardır. Kombinizde bulunan arıza bakımı yapılmadığında daha büyük arızalara dönüşecektir.Dolayısı ile Büyük arızaların maliyetleri de bir o kadar yüksek olmaktadır. Günümüzün ekonomik şartlarınıda göz önünde bulundurduğumuzda parça maliyetleri ciddi derecede yükseldi ve fiyatlar artmaya devam ediyor.

Kombinize bakım yapmadığınız sürece ileride daha büyük problemlerle karşılaşabilirsiniz. Kombilere uzun süre bakım yapılmadığında hayati tehlikelere sebep olacak arızalar meydana gelebilir.

Kombi bakımının önemi saymakla bitmez fakat kısaca toparlayacak olursak; sıcak su, ısı konforu, tasarruflu doğalgaz faturası, sorunsuz bir kış mevsimi için kombi bakımı büyük öneme sahiptir.

Kombi Bakımı Sırasında Yapılması Gerekenler

Her türlü yaşam alanı için kombi bakımının önemli olduğunu söylemiştik. Peki kombi bakımı nasıl yapılmalıdır ve kombi bakımı sırasında nelere dikkat edilmelidir? Kombi bakımının önemi konusundan sonra ağırlık verilmesi gereken bazı meseleler vardır. Bunlardan ilki; kombi bakımı sırasında dikkat edilmesi gereken ciddi noktalardır.

Kombi Bakiminda Neler Yapilir

Öncelikle tek başınıza kombi bakımını yapmaya kalkışmamanız gerekir.Çünkü kombi bakımını yapacak olan kişi mutlaka alanında yetkili kişiler olmalıdır. Alanında yetkili olmayan kişilerin bakım yaparken atacağı yanlış bir adım geri dönüşü olmayan hasarlara yol açabilir.

Uzman kişiler için kombi markanızın yetkili servislerine ulaşabilirsiniz.  Kombi bakımı sırasında uzman kişi kullanıcıyı mutlaka bilgilendirmelidir. Bakım gerçekleşmeden önce kombi kullanıcısı radyatörlerin ısı verimliliğini ve sıcak suyu kontrol etmelidir.

Ne Zaman Yapılır ?

Kombi bakımının önemi üzerinde bahsederken merak edilen bir diğer soru da kombi bakımları ne zaman yapılır? Kombi bakımı hangi sıklıkta yapılmalıdır gibi soruların cevabına gelin birlikte bakalım.

Öncelikle kombinizin sorunsuz bir şekilde çalıştığından emin olmak için kazanı yılda en az bir kez olmak üzere düzenli bakıma almanız gerekir.Çünkü Kombiye bakım yapılmazsa kazanda sızıntı, tortu birikmesi ve korozyon gibi problemler oluşabilir. Kazanda oluşan korozyon ısı iletiminin azalmasına ve enerji verimliliğinin düşmesine neden olur. Bu yüzden kazanın bakımlı olması ısının yaşam alanlarınıza sorunsuz aktarımı için oldukça önemlidir.

Yılda en az bir kere kombi bakımı yapmanız gerektiğini belirtmiştik. Fakat bu bakım yılın hangi zamanında yapılmalıdır? Kombiler dört mevsim kullanılan ısı teknolojisi olsa da en çok kış aylarında ihtiyaç duyulmaktadır. Bu yüzden kombinin önemi kış aylarında artar. Kış ayını sorunsuz bir şekilde geçirmek ve herhangi bir problemle karşılaşmak istemiyorsanız sonbahar gelir gelmez kombilerinizi bakıma alabilirsiniz.

Kombi Bakımı Önemi ve Yapmanın Avantajları

Kombi bakımının önemi konusunu daha iyi kavramak için kombi bakımının avantajlarına bir göz atmamız gerekir. Kombilerin uzun ömürlü ve verimli çalışması için her yıl kış mevsimi gelmeden önce temizlenmelidir.

kombi bakımı parçaların ömrünü uzatır

Kombi bakımını her yıl düzenli bir şekilde yaptırdığınızda uzun vadede fatura konusunda tasarruf sağlamış olursunuz. Faturalar konusunda ekonomik olarak rahatlamak ya da gereksiz yere fazla maliyetli bir ödeme yapmak istemiyorsanız mutlaka kombi bakımı yaptırmalısınız.

Kombiler bir evin hem ısı hem sıcak su ihtiyacını karşılayan harika bir ısıtma teknolojisidir. Özellikle soğuk havaların geldiği kış aylarında ısı ihtiyacımız diğer mevsimlere göre daha da artmaktadır. Eminiz ki kimse soğuk kış aylarında ısı konforunu bozacak bir problemle karşılaşmak istemez. Ultra konforlu bir kış ayı için yapmanız gereken ilk şey kombi bakımıdır.

Kombiler yaşam alanlarının olmazsa olmazıdır. Sıcacık ortamların kalbidir. Bu yüzden Kombi bakımının önemi bahsetmekle bitmez.

Kombi Bakım Ücreti Ne Kadar ?

Kombi bakımının önemi nedir diye bahsedip kombi bakım ücreti hakkında bilgi vermemek olmaz. En çok merak edilen sorulardan bir diğeri de kombi bakım ücreti ne kadar?

Kombi bakım ücreti için sabit bir fiyat vermek pek doğru değildir. Kombi bakım ücretinin birçok farklı değişkeni vardır. Her kombi markası aynı zamanda kullanıcılarına servis hizmeti vermektedir. Dolayısı ile kombi bakımı ücretinin ilk değişkeni markalardır. Her markanın bakım ücreti farklı olabilir.

Kombi bakım ücretinin değişken olmasının bir diğer sebebi de bakımda kullanılan sarf malzemelerin fiyat artışıdır. Kombi bakım ücretleri 2022 fiyatlarını ortalama olarak söylemek gerekir ise minimum 200TL den başlıyor ve 750 TL ‘ye kadar çıkmaktadır. Peki fiyat aralığı bu kadar açık iken nasıl karar vericeksiniz ?

İyi bir kombi bakımı minimum 2 ile 4 saat arası sürmektedir, bu da yarım gün anlamına geldiği için bir firma için minimum 500 TL maliyet demektir. Bu yüzden bakım yaptırırken izlemeli ve yaptırdığınız için kalitesini sorgulamalısınız. Hiç bir firma değerli vaktini ucuza satmaz. Kombi fiyatları bu kadar yüksekmiş iken ucuz işçilikten kesinlikle uzak durun.

Kategoriler: [post_category]

Bursay'a Abone Ol

Mekanik Tesisat Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Mekanik Tesisat Nedir ve...

Mekanik tesisat, inşaat sektöründe konforu ve yaşam standartlarını artırmaya yönelik olarak planlanan ve bir yapının iç…
Kombi Çalışma Prensibi

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi, ev veya iş yerlerinde kış aylarında önemli bir role sahip olan cihazlardır. Bu cihazlar, yaşam…
Doğalgaz Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Doğalgaz kaçağı belirtileri, özellikle doğalgaz tesisatının standartlara uygun olmadığı durumlarda ortaya çıkabilir. Bu tehlikeli durumu önlemek…
Mekanik Tesisat Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Mekanik Tesisat Nedir ve...

Mekanik tesisat, inşaat sektöründe konforu ve yaşam standartlarını artırmaya yönelik olarak planlanan ve bir yapının iç…
Kombi Çalışma Prensibi

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi, ev veya iş yerlerinde kış aylarında önemli bir role sahip olan cihazlardır. Bu cihazlar, yaşam…