Mühendislerimizi arayın

Baymak Novadens Premix
baymak kombi brotje novadens premix

Baymak

Novadens Premix Kombi

QR Code e.bursay.com.tr
Premix teknolojiye sahip Baymak novadens kombiler ideal yanma seviyesini düşük sıcaklık değerleriyle yakalıyor ve ekonomik bir ısınma sağlıyor.

Temel Özellikler

Neden Baymak Novadens Premix Kombi Kullanmalıyım ...

Dış etkenlerden kolayca etkilenmeyen sağlam kasa ve rahat kullanma deneyimi yaşatan led ekrana sahiptir. Bir adet reset düğmesi, iki adet kullanım suyu ayar düğmesi, iki adet ısıtma devresi düğmesi bulunur. Ayrıca Baymak novadens premix, NOX 5 klasmanı kombi ayrıcalığıyla farkını ortaya koyar. Yüksek su akımı ve kullanım suyunu yüksek hızda ısıtma avantajı sayesinde sıcak su kullanımından en yüksek konforla faydalanmanızı sağlar. Yüksek hızda akan sıcak su ile dilediğiniz her zaman ihtiyaçlarınızı anında giderebilirsiniz. Standart model kombilere göre modern bir tasarıma sahiptir ve ısı ayarlama panelindeki çarpıcı tasarım her alanda şık görünümüyle göze çarpar.

Düşük doğalgaz tüketimi sağlayan premix teknolojisi

Ödüllü Enerji Verimliliği ve Muhteşem Tasarım Kullandığı enerji verimliliği %109,1 ve 24 kW olan ısıtma gücü

Cold Burner Door Teknolojisine Sahip Baymak novadens kombi, enerji kayıplarını minimum seviyeye indirir

Yüksek Tasarruf Baymak novadens kombi, bulundurduğu Premix teknolojisi sayesinde kısa sürelerde ideal ısı

24-28-33-42-45 kW seçenekleriyle yüksek performans değerlerini yakalar.

 • Bütçenizin dostu Baymak novadens premixavantajlarıyla aradığınız kombi konforunu sağlıyor. Ayrıca enerji verimliliği sertifikası 4 yıldız olan bu kombiler, 80 x 45 x 34’lük ölçüleri sayesinde tüm mekanlara rahat bir şekilde sığar.
 • Cold Burner Door yani soğuk kapak teknolojisine sahiptir. Yanan hava karışımı sonucunda ortaya çıkan sıcaklık, yanma odasında olan kapak yardımı ile dış ortamdan ayrıştırılır. Bu teknoloji sayesinde enerji kayıpları minimum seviyeye indirgenir ve yakıtlar boşa harcanmaz. Bütçenize katkı sağlarken doğayı da korumaya olanak sağlar.
 • İdeal ısı kademesine ulaşır ve yüksek tasarruf elde etmenize imkân tanır. Evinizdeki ısı değerlerine bağlı bir şekilde ateşleme yapar ve gereksiz yakıt israfının önüne geçer.
 •  Tam yoğuşma teknolojisiyle tasarruf etmeye hemen başlayabilirsiniz.

Teknik Özellikler

 • A sınıfı mevsimsel enerji verimliliği klasmanına dahildir. Düşük elektrik kullanımı ve düşük doğalgaz kullanımı koşullarını sadece kış aylarında değil her mevsimde sunar.
 • Baymak novadens premix kombi, petek ve su ısıtmasında kullandığı elektrik enerjisinin %92’ si ölçülebilir bir performans sergiler. Bu sayede kullanım yaptığınız kadar fatura ödediğinize emin olursunuz.
 • Kapasitesinin 26 kWh enerji harcaması sayesinde kombiniz çalışması için gereken alt enerjiyi minimize eder.
 • 8 Litre genleşme tankı büyüklüğü güvenli kombi kullanımı sağlar. Oldukça tehlikeli bir hal alabilen patlamaların yaşanmaması için suyun genleşmesi esnasında açığa çıkabilecek basıncı kontrol altına alır.
 • Baymak novadens premix kombinin yıllık elektrik tüketimini 37kWh olarak ölçülendirir.
 • Çift eşanjör sayesinde borularda tıkanma yaşanma riskinin önüne geçerek kusursuz su akışı sağlanmasına olanak tanır.
 • Baymak kombiler, Cold Burner Door teknolojisine sahiptir.

Baymak Novadens Premix Teknik Özellikleri

NOVADENS 24 Fi
NOVADENS 28 Fi
NOVADENS 33 Fi
NOVADENS 45 Fi
Isıtma Kapasitesi
23,7 kW
28,4 kW
32,4 kW
45 kW
Sıcak Su Verimliliği
85,4 %
84,2 %
69,0 %
81,44 %
Mevsimsel Isıtma Verimliliği
91 %
91 %
91 %
93 %
Genleşme Tankı
8 litre
8 litre
10 litre
12 litre
Enerji Verimlilik Sınıfı
A
A
A
A
Ağırlık
35 kg
36 kg
37 kg
38 kg
Ölçüler
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
802 x 450 x 340 mm
Broşür
İndir
İndir
İndir
İndir
Montaj Kılavuzu
İndir
İndir
İndir
İndir

İlgili Ürünler

Buderus

airfel kombi premix

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Demirdöküm

demirdokum kombi nitromix

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Buderus

RC100

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Cosa

Cosa Kontrol

---- TL

*Fiyatlarımız değişiklik gösterebilir.

Baymak Novadens Premix Arıza Kodları

Baymak Novadens Premix kombiniz arıza durumuna geçtiğinde ön yüzeyinde bulunan ekranda bazı kodlar yazar. Bu kodlar sayesinde arıza sebebinin ne olduğunu öğrenebilirsiniz. Kodun açıklamasına göre arızayı basit müdahalelerle düzeltebilirsiniz. Aşağıda yer alan arıza kodları sayesinde böyle bir durumda ne yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Arıza Kodu Tanımı Çözümü
E01 Ateşleme arızası Bu arızanın ekranda belirmesi durumunda ilk önce dairenize gaz gelip gelmediğini kontrol etmelisiniz. Daireye gaz geliyorsa cihazınızı resetleyin. Buna rağmen sorun çözülmüyorsa mutlaka yetkili servisten destek alın.
E03 Hava akış sorunu Kombide hava akış arızasının bir diğer adı da prosestat sorunudur. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir şey yoktur, mutlaka servisten destek almanız gerekmektedir.
E04 Sıcak su sensörü arızası Kombinizden sıcak su alamadığınız durumlarda genelde ekranda bu arıza kodu belirmektedir. Sıcak su sensörünün arızalı olduğu durumlardan servisten destek almanız gerekmektedir.
E05 Fan arızası Kombinizde faz arızası nedeniyle hava akışının olmadığını ifade eden arıza kodudur. Sorunun tam tespiti ve çözümlenmesi için mutlaka uzman bir servise danışmalısınız.
E06 Aşırı ısınma sorunu Ekranda bu arıza göründüğünde kombiniz çalışmayı durdurur. Genellikle eşanjör kireçlenmesi, pompa sıkışması, üç yollu vana konumunun değişmesi veya kalorifer filtresinin tıkanması nedeniyle meydana gelir. Kullanıcı olarak cihaza müdahale etmemeli ve uzman bir servisten destek almalısınız.
E08 Bar seviyesinin düşmesi Kombinizin su basıncının düşmesi durumunda ekranınızda bu arıza kodu belirir. Yapmanız gereken bar göstergesi 1 ila 2 arasına gelene kadar cihazınıza su basmaktır. İşlem sonrasında cihazınız normale dönmüyor ise mutlaka yetkili servisten destek alın.
E09 Limit termostat kapalı Ekranda bu arıza kodunun belirmesi durumunda limit termostatın kapalı olduğu anlaşılmaktadır. Ancak yine de arızanın net teşhisi ve çözümü için yetkili bir servisten destek alınması gerekmektedir.
E10 Su seviyesi yüksek Kombinizin su seviyesi yükseldiğinde kombiye en yakın olan peteğin havasını almanız gerekir. Kombinizin bar göstergesi 1 ile 2 arasına geldiğinde arıza ortadan kalkacak ve normale dönecektir. Düzelme olmazsa yetkili servisten destek alabilirsiniz.
E12 Resetleme uyarısı Baymak kombinizde bu arıza kodu oluştuğunda kombinizi resetlemeniz gerekir. Resetleme sonrasında cihazınız normale dönecektir. Arıza devam ettiği taktirde yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.
E13 Elektronik kart arızası Kombinizde elektronik kart arızası oluştuğunda kullanıcı olarak yapabileceğiniz bir müdahale bulunmamaktadır. Uzman bir servise ulaşarak sorunun giderilmesi için destek talep etmelisiniz.
??

Sıkça Sorulan Sorular

Ürünümüzün 3 yıllık garantisi bulunmaktadır.
Evet ürününüzün garantisini servis uzatabilir.
Maalesef oda kumandamızda bu özellik bulunmuyor.
Evet ürünümüz tam yoğuşmalıdır.