Mühendislerimizi arayın

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?
Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Günümüzde daire içi doğalgaz tesisatı, çeşitli ısınma sistemleri arasında en çok tavsiye edilen sistemlerden biridir. Bu anlamda Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu da çok sık karşılaştığımız sorulardan biridir.
Daire İçi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır online keşif - 7

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusunun bu kadar ilgi görmesinin birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi daire içi doğalgaz tesisatının çevre dostu olmasıdır. Çevre dostu olmakla birlikte kullanışlı ve çok amaçlı bir sisteme hizmet eder. Bu özellikleri sayesinde tüketiciler tarafından çok fazla tercih edilen bir sistemdir. 

Doğalgaz Tesisatı 

Her yaşam alanın ihtiyacı olan iki şey vardır. Birincisi; sıcak su, ikincisi; ısınma ihtiyacıdır. Doğalgaz tesisatını dört mevsim kullanırız, fakat en yoğun kullandığımız zamanın kış mevsimi olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarında 7/24 su ve ısınma ihtiyacını evimizdeki doğalgaz tesisatı üzerinden yaparız. 

Evinizde ve diğer yaşam alanlarınızda kullandığınız doğalgaz, hafif bir gazdır. Bahsedilen bu kokusuz, renksiz ve hafif gaz, temel ısınma ihtiyacınızı ve sıcak su ihtiyacınızı karşılamaktadır. Doğalgaz tesisatı sayesinde yaşam alanlarınızda güvenli ve kontrollü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Peki, daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır? Daire içi doğalgaz tesisatı yaptırmak için öncelikle evinize ya da diğer yaşam alanlarınıza bir doğalgaz tesisat ekibi çağırmanız gerekir. Tesisat ekibinin çıkardığı plana göre doğalgaz tesisatını gerçekleştirebilirsiniz. 

Daire içi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu, tesisat konusunda en sık karşılaştığımız sorular arasındadır. Daire içi doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız ilk işiniz bir kombi servisini aramaktır. Kombi servisini aradıktan sonra servis ekipleri evinize gelip bir plan çıkaracaktır. Servis ekibi, evinizin teknik olarak doğalgaz tesisatına uygun olup olmadığını kontrol edecektir. 

Eviniz doğalgaz tesisatına uygunsa ekipler evinizin tesisat projesini çıkaracaklardır. Ekiplerin çıkardığı daire içi tesisat projesi sayesinde bir yandan eviniz sıcakken bir yandan da ekonomik bir fatura ile karşılaşacaksınız. Doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusuna artık detaylı bir şekilde cevap bulabileceksiniz. 

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz servis hizmetleri aynı zamanda daire içi tesisat hizmeti de sunmaktadır. Daire içi doğalgaz tesisatının dikkatli ve özenli bir şekilde projelendirilmesi gerekir. Bu yüzden servis ekiplerinin bu konudaki deneyimi önemlidir. 

Deneyimli servis ekipleri evinize gelerek keşif yaparlar. Keşif sırasında;

-doğalgaz tesisatının nasıl yapılacağı,

-kombi montajının nereye yapılması gerektiği
-doğalgazın hangi güzergahtan geçeceği,
-evin ideal sıcaklığa ulaşabilmesi için kaç petek konulacağı hesaplanır. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır diye sormadan önce daire içi doğalgaz tesisatının ne demek olduğuna bir göz atalım. Daire içi doğalgaz tesisatında ekiplerin amacı, ana vanadan binaya gelen doğalgaz bağlantısını daire içine iletmektir. Böylece evinizde rahatlıkla sıcak su, ocak ve ısınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Doğalgaz tesisat ekipleri, daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır ile ilgilenmeden önce, evin bu şartlara uygun olup olmadığına bakar. Daireniz için keşif planı çıkarır ve ardından tesisatı başlatır. 

Doğalgaz Döşeme

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır derseniz, çok aşamalı olduğunu söyleyebiliriz. Doğalgaz kurulumunun birçok aşaması vardır. Doğalgaz kurulumunun ilk aşaması; vanalar ve borular için geçiş alanları belirlemektir. Bu geçişleri sağlamak için duvarların delinmesi gerekebilir. Dolayısı ile ilk aşama doğalgaz döşeme için oldukça önemlidir. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır kısmını okuduktan sonra bu tesisatın, insan sağlığı açısından önemini fark etmişsinizdir. Doğalgazın daire içine ve diğer yaşam alanlarımıza girmesi dikkat gerektiren bir noktadır. Herhangi bir zarara uğramamanız için doğalgaz tesisatı döşeme işleminin büyük bir itinayla yapılması gerekir. 

Doğalgaz tesisatı döşeme ile yakından ilgileniyorsanız, doğalgaz boruları döşenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atmanız gerekebilir. 

Doğalgaz Döşeme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatı döşenirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki; doğalgaz borularının erişilebilirliğidir. Doğalgaz borularının ısıyı evinize iletebilmesi için kolay ulaşılabilecek şekilde döşenmesi gerekir. Sıva altına döşenen doğalgaz boruları, ısıyı yaşam alanlarınıza iletemez ve böylece tesisattan verim alamazsınız. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusunun en can alıcı noktalarından biri döşeme yaparken sızdırmaz malzeme kullanmaktır. Doğalgaz kokusuz ve renksiz bir gazdır. Sızıntı halinde sağlığınız ve yaşamınız tehlikeye girecektir. Bu yüzden doğalgaz boruları döşenirken boruların bağlantı noktalarına plastik sızdırmaz malzemeler kullanılmalıdır. 

Gaz borularının mekanik darbelere ve yangına karşı korumalı olmalıdır. Bu yüzden gaz taşıyıcı boruların çelik olmasına, tesisatta kullanılan malzemelerin de yanmaz olmasına dikkat edilmelidir. 

Ayrıca ana gaz borusu ve ana kapama vanası darbe ve yangına karşı hasar görmeyecek noktalara monte edilmelidir. Yangın ihtimaline karşı borular, elektrik tesisat sistemine en az 15 cm mesafede olmalıdır. 

Bazı Tehlikelere Karşı Doğalgaz Borularının Korunması

Doğalgaz tesisatı gerçekleştirilmeden önce belirli hesaplamalar yapılır. Doğal afetler, yangın, deprem gibi durumların yol açacağı hasarlar bu hesaplamaların içine katılır. Binada gerçekleşebilecek her türlü tehlike göz önünde bulundurularak doğalgaz döşemesi gerçekleştirilmelidir. 

Öncelikle doğalgaz boruları, darbeye ve yangına karşı dayanıklı olmalıdır.  Bu yüzden çelik borular tercih edilmelidir. Tesisat ana vanası ve ana gaz borusu, en az hasar görebilecek noktaya montajlanmalıdır.  

Doğalgaz borularının en sık karşılaştığı olay korozyondur. Borular, korozyona karşı korunmalıdır. Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu kadar önemli sorulardan biri de; doğalgaz boruları korozyona karşı nasıl korunur? Doğalgaz boruları sürekli nemli olan ortamlara döşenmemelidir. Hatta nem ile temas olmayacak şekilde döşenmelidir. Çünkü boruların korozyona uğramasının en temel sebebi nemdir. 

Doğalgaz Tesisat Yapımında Kullanılan Malzemeler

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır konusunu iyi kavrayabilmek için doğalgaz tesisat malzemeleri hakkında bir fikrimizin olması gerekir. Doğalgaz tesisatının ana unsuru tesisat projesi ve tesisat malzemeleridir. Tesisat malzemeleri ne kadar sağlam ve güvenilir olursa doğalgaz tesisatı da o kadar kaliteli ve sorunsuz olur. 

Doğalgaz tesisat işlemlerinden güvenli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız deneyimli ve uzman kişilerle çalışmanız gerekir. Uzmanların yaptıkları tesisat, muhakkak doğalgaz tesisat projesine uygun olmalıdır. Tesisat için gereken tüm malzemeler ve parçalar eksiksiz bir şekilde kullanılmalıdır. 

Doğalgaz tesisat yapımında kullanılan malzemeleri sayacak olursak;

-Gaz vanası

-Flex hortum,

-PPRC boru 

-Bağlantı kelepçeleri
-Hortum bağlantı rekorları
-TE bağlantı rekorları
-KAS-Tak daire içi tesisat hortumları 

-Hortum kanalları ve ek parçalar

-Basınç regülatörü

-Kombi ve diğer ısıtma cihazları 

Doğalgaz tesisat malzemeleri hakkında ön bilgiye sahip olduğunuza göre artık daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu da sizin için cevaplanmıştır. 

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz tesisatı fiyatları devamlı olarak değişiklik gösterir. Bunun nedeni doğalgaz tesisatı işlemlerinin ve parçalarının günden güne fiyat değişikliğine uğramasıdır. Bahsettiğimiz işlemler kalifiye mühendisler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak parçalar da sağlam ve kaliteli olmalıdır. Aksi takdirde döşenen doğalgaz tesisatı, kaçak ve işlevsiz durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bursay Mühendislik olarak verdiğimiz doğalgaz döşeme işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Genel olarak tesisat işlemleri ve parçaları göz önünde bulunduğunda harcanan maliyetler oldukça makuldur. Çünkü harcanan maliyetler kullandığınız kombi cihazına göre tasarruf yaparak cebinize geri dönecektir. Yeni tip yoğuşmalı kombi kullanan kullanıcılar özellikle de tasarruf konusunda oldukça memnun. Kullanılan cihazların yaptığı tasarruflar ile en kısa zamanda harcanan maliyetler cebinize dönerek kendini amorte edecektir. 

26 yıllık Bursay Mühendislik tecrübesinden yararlanmak ve kaliteli hizmet almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bir yandan da doğalgaz tesisatı, kombi cihazları ve diğer mühendislik işlemleri hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Doğalgaz tesisatı işlemleri belirli başlıklar altında sıralanarak fiyatlandırılır. Bu nedenle de yapılacak işlem ve kullanılacak parçalar sizlere toplam harcanan maliyeti gösterir. Bunun için yapmanız gereken şey anlaşma yaptığınız firmaya bu soruları sorarak ortalama bir fiyat almaktır. Çünkü harcanacak toplam maliyetin belirlenmesi için kullanacak ve yapılacak işlemlerin kesinleştirilmesi gereklidir. Bu başlıklar arasında neler bulunuyor gelin birlikte inceleyelim.

 • Proje çizimi fiyatı
 • Tesisatın metrekare fiyatlandırması
 • Kombi montajı
 • Gaz açma işlemleri ve radyatör bağlantıları
 • Tesisat ile birlikte radyatör tesisatı
 • Malzemelerin fiyatları
 • İşçilik ücreti ve fiyatlandırılması

Bu başlıklar doğalgaz tesisatı işlemlerinin tamamını içerir. Yani sorulacak olan soruların hepsi bizlere harcanacak maliyetleri gösterir. Fiyatlarda oynama olmasının sebebi günden güne değişen parça fiyatları ve işçiliktir. Bazı firmalar işçilik konusunda fiyat indirimi veya uygun parça bularak fiyatlarda ufak çaplı oynamalar yapabiliyor. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusunun bu kadar ilgi görmesinin birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi daire içi doğalgaz tesisatının çevre dostu olmasıdır. Çevre dostu olmakla birlikte kullanışlı ve çok amaçlı bir sisteme hizmet eder. Bu özellikleri sayesinde tüketiciler tarafından çok fazla tercih edilen bir sistemdir. 

Doğalgaz Tesisatı 

Her yaşam alanın ihtiyacı olan iki şey vardır. Birincisi; sıcak su, ikincisi; ısınma ihtiyacıdır. Doğalgaz tesisatını dört mevsim kullanırız, fakat en yoğun kullandığımız zamanın kış mevsimi olduğunu söyleyebiliriz. Kış aylarında 7/24 su ve ısınma ihtiyacını evimizdeki doğalgaz tesisatı üzerinden yaparız. 

Evinizde ve diğer yaşam alanlarınızda kullandığınız doğalgaz, hafif bir gazdır. Bahsedilen bu kokusuz, renksiz ve hafif gaz, temel ısınma ihtiyacınızı ve sıcak su ihtiyacınızı karşılamaktadır. Doğalgaz tesisatı sayesinde yaşam alanlarınızda güvenli ve kontrollü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

Peki, daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır? Daire içi doğalgaz tesisatı yaptırmak için öncelikle evinize ya da diğer yaşam alanlarınıza bir doğalgaz tesisat ekibi çağırmanız gerekir. Tesisat ekibinin çıkardığı plana göre doğalgaz tesisatını gerçekleştirebilirsiniz. 

Daire içi Doğalgaz Tesisatı Nasıl Yapılır?

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu, tesisat konusunda en sık karşılaştığımız sorular arasındadır. Daire içi doğalgaz tesisatı yaptırmak istiyorsanız ilk işiniz bir kombi servisini aramaktır. Kombi servisini aradıktan sonra servis ekipleri evinize gelip bir plan çıkaracaktır. Servis ekibi, evinizin teknik olarak doğalgaz tesisatına uygun olup olmadığını kontrol edecektir. 

Eviniz doğalgaz tesisatına uygunsa ekipler evinizin tesisat projesini çıkaracaklardır. Ekiplerin çıkardığı daire içi tesisat projesi sayesinde bir yandan eviniz sıcakken bir yandan da ekonomik bir fatura ile karşılaşacaksınız. Doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusuna artık detaylı bir şekilde cevap bulabileceksiniz. 

Daire İçi Doğalgaz Tesisatı

Doğalgaz servis hizmetleri aynı zamanda daire içi tesisat hizmeti de sunmaktadır. Daire içi doğalgaz tesisatının dikkatli ve özenli bir şekilde projelendirilmesi gerekir. Bu yüzden servis ekiplerinin bu konudaki deneyimi önemlidir. 

Deneyimli servis ekipleri evinize gelerek keşif yaparlar. Keşif sırasında;

-doğalgaz tesisatının nasıl yapılacağı,

-kombi montajının nereye yapılması gerektiği
-doğalgazın hangi güzergahtan geçeceği,
-evin ideal sıcaklığa ulaşabilmesi için kaç petek konulacağı hesaplanır. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır diye sormadan önce daire içi doğalgaz tesisatının ne demek olduğuna bir göz atalım. Daire içi doğalgaz tesisatında ekiplerin amacı, ana vanadan binaya gelen doğalgaz bağlantısını daire içine iletmektir. Böylece evinizde rahatlıkla sıcak su, ocak ve ısınma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Doğalgaz tesisat ekipleri, daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır ile ilgilenmeden önce, evin bu şartlara uygun olup olmadığına bakar. Daireniz için keşif planı çıkarır ve ardından tesisatı başlatır. 

Doğalgaz Döşeme

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır derseniz, çok aşamalı olduğunu söyleyebiliriz. Doğalgaz kurulumunun birçok aşaması vardır. Doğalgaz kurulumunun ilk aşaması; vanalar ve borular için geçiş alanları belirlemektir. Bu geçişleri sağlamak için duvarların delinmesi gerekebilir. Dolayısı ile ilk aşama doğalgaz döşeme için oldukça önemlidir. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır kısmını okuduktan sonra bu tesisatın, insan sağlığı açısından önemini fark etmişsinizdir. Doğalgazın daire içine ve diğer yaşam alanlarımıza girmesi dikkat gerektiren bir noktadır. Herhangi bir zarara uğramamanız için doğalgaz tesisatı döşeme işleminin büyük bir itinayla yapılması gerekir. 

Doğalgaz tesisatı döşeme ile yakından ilgileniyorsanız, doğalgaz boruları döşenirken nelere dikkat edilmesi gerektiğine bir göz atmanız gerekebilir. 

Doğalgaz Döşeme Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğalgaz tesisatı döşenirken dikkat edilmesi gereken birkaç önemli noktalar vardır. Bunlardan ilki; doğalgaz borularının erişilebilirliğidir. Doğalgaz borularının ısıyı evinize iletebilmesi için kolay ulaşılabilecek şekilde döşenmesi gerekir. Sıva altına döşenen doğalgaz boruları, ısıyı yaşam alanlarınıza iletemez ve böylece tesisattan verim alamazsınız. 

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusunun en can alıcı noktalarından biri döşeme yaparken sızdırmaz malzeme kullanmaktır. Doğalgaz kokusuz ve renksiz bir gazdır. Sızıntı halinde sağlığınız ve yaşamınız tehlikeye girecektir. Bu yüzden doğalgaz boruları döşenirken boruların bağlantı noktalarına plastik sızdırmaz malzemeler kullanılmalıdır. 

Gaz borularının mekanik darbelere ve yangına karşı korumalı olmalıdır. Bu yüzden gaz taşıyıcı boruların çelik olmasına, tesisatta kullanılan malzemelerin de yanmaz olmasına dikkat edilmelidir. 

Ayrıca ana gaz borusu ve ana kapama vanası darbe ve yangına karşı hasar görmeyecek noktalara monte edilmelidir. Yangın ihtimaline karşı borular, elektrik tesisat sistemine en az 15 cm mesafede olmalıdır. 

Bazı Tehlikelere Karşı Doğalgaz Borularının Korunması

Doğalgaz tesisatı gerçekleştirilmeden önce belirli hesaplamalar yapılır. Doğal afetler, yangın, deprem gibi durumların yol açacağı hasarlar bu hesaplamaların içine katılır. Binada gerçekleşebilecek her türlü tehlike göz önünde bulundurularak doğalgaz döşemesi gerçekleştirilmelidir. 

Öncelikle doğalgaz boruları, darbeye ve yangına karşı dayanıklı olmalıdır.  Bu yüzden çelik borular tercih edilmelidir. Tesisat ana vanası ve ana gaz borusu, en az hasar görebilecek noktaya montajlanmalıdır.  

Doğalgaz borularının en sık karşılaştığı olay korozyondur. Borular, korozyona karşı korunmalıdır. Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu kadar önemli sorulardan biri de; doğalgaz boruları korozyona karşı nasıl korunur? Doğalgaz boruları sürekli nemli olan ortamlara döşenmemelidir. Hatta nem ile temas olmayacak şekilde döşenmelidir. Çünkü boruların korozyona uğramasının en temel sebebi nemdir. 

Doğalgaz Tesisat Yapımında Kullanılan Malzemeler

Daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır konusunu iyi kavrayabilmek için doğalgaz tesisat malzemeleri hakkında bir fikrimizin olması gerekir. Doğalgaz tesisatının ana unsuru tesisat projesi ve tesisat malzemeleridir. Tesisat malzemeleri ne kadar sağlam ve güvenilir olursa doğalgaz tesisatı da o kadar kaliteli ve sorunsuz olur. 

Doğalgaz tesisat işlemlerinden güvenli bir şekilde yararlanmak istiyorsanız deneyimli ve uzman kişilerle çalışmanız gerekir. Uzmanların yaptıkları tesisat, muhakkak doğalgaz tesisat projesine uygun olmalıdır. Tesisat için gereken tüm malzemeler ve parçalar eksiksiz bir şekilde kullanılmalıdır. 

Doğalgaz tesisat yapımında kullanılan malzemeleri sayacak olursak;

-Gaz vanası

-Flex hortum,

-PPRC boru 

-Bağlantı kelepçeleri
-Hortum bağlantı rekorları
-TE bağlantı rekorları
-KAS-Tak daire içi tesisat hortumları 

-Hortum kanalları ve ek parçalar

-Basınç regülatörü

-Kombi ve diğer ısıtma cihazları 

Doğalgaz tesisat malzemeleri hakkında ön bilgiye sahip olduğunuza göre artık daire içi doğalgaz tesisatı nasıl yapılır sorusu da sizin için cevaplanmıştır. 

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları

Doğalgaz tesisatı fiyatları devamlı olarak değişiklik gösterir. Bunun nedeni doğalgaz tesisatı işlemlerinin ve parçalarının günden güne fiyat değişikliğine uğramasıdır. Bahsettiğimiz işlemler kalifiye mühendisler tarafından yapılmalıdır. Ayrıca kullanılacak parçalar da sağlam ve kaliteli olmalıdır. Aksi takdirde döşenen doğalgaz tesisatı, kaçak ve işlevsiz durumların ortaya çıkmasına sebebiyet verebilir. Bursay Mühendislik olarak verdiğimiz doğalgaz döşeme işlemleri için bizlere ulaşabilirsiniz. 

Genel olarak tesisat işlemleri ve parçaları göz önünde bulunduğunda harcanan maliyetler oldukça makuldur. Çünkü harcanan maliyetler kullandığınız kombi cihazına göre tasarruf yaparak cebinize geri dönecektir. Yeni tip yoğuşmalı kombi kullanan kullanıcılar özellikle de tasarruf konusunda oldukça memnun. Kullanılan cihazların yaptığı tasarruflar ile en kısa zamanda harcanan maliyetler cebinize dönerek kendini amorte edecektir. 

26 yıllık Bursay Mühendislik tecrübesinden yararlanmak ve kaliteli hizmet almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bir yandan da doğalgaz tesisatı, kombi cihazları ve diğer mühendislik işlemleri hakkında bilgi almak için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Doğalgaz Tesisatı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Doğalgaz tesisatı işlemleri belirli başlıklar altında sıralanarak fiyatlandırılır. Bu nedenle de yapılacak işlem ve kullanılacak parçalar sizlere toplam harcanan maliyeti gösterir. Bunun için yapmanız gereken şey anlaşma yaptığınız firmaya bu soruları sorarak ortalama bir fiyat almaktır. Çünkü harcanacak toplam maliyetin belirlenmesi için kullanacak ve yapılacak işlemlerin kesinleştirilmesi gereklidir. Bu başlıklar arasında neler bulunuyor gelin birlikte inceleyelim.

 • Proje çizimi fiyatı
 • Tesisatın metrekare fiyatlandırması
 • Kombi montajı
 • Gaz açma işlemleri ve radyatör bağlantıları
 • Tesisat ile birlikte radyatör tesisatı
 • Malzemelerin fiyatları
 • İşçilik ücreti ve fiyatlandırılması

Bu başlıklar doğalgaz tesisatı işlemlerinin tamamını içerir. Yani sorulacak olan soruların hepsi bizlere harcanacak maliyetleri gösterir. Fiyatlarda oynama olmasının sebebi günden güne değişen parça fiyatları ve işçiliktir. Bazı firmalar işçilik konusunda fiyat indirimi veya uygun parça bularak fiyatlarda ufak çaplı oynamalar yapabiliyor. 

Kategoriler: [post_category]

Bursay'a Abone Ol

Mekanik Tesisat Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Mekanik Tesisat Nedir ve...

Mekanik tesisat, inşaat sektöründe konforu ve yaşam standartlarını artırmaya yönelik olarak planlanan ve bir yapının iç…
Kombi Çalışma Prensibi

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi, ev veya iş yerlerinde kış aylarında önemli bir role sahip olan cihazlardır. Bu cihazlar, yaşam…
Doğalgaz Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Doğalgaz Kaçağı Belirtileri Nelerdir?

Doğalgaz kaçağı belirtileri, özellikle doğalgaz tesisatının standartlara uygun olmadığı durumlarda ortaya çıkabilir. Bu tehlikeli durumu önlemek…
Mekanik Tesisat Nedir ve Özellikleri Nelerdir?

Mekanik Tesisat Nedir ve...

Mekanik tesisat, inşaat sektöründe konforu ve yaşam standartlarını artırmaya yönelik olarak planlanan ve bir yapının iç…
Kombi Çalışma Prensibi

Kombi Çalışma Prensibi

Kombi, ev veya iş yerlerinde kış aylarında önemli bir role sahip olan cihazlardır. Bu cihazlar, yaşam…